12 Andmete kogumine Google Forms abil

• kuidas koguda andmeid ja viia läbi küsimustik Google Forms abil.

Google Forms on lihtne vahend veebiküsitluste ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks. Küsimustikku saab lisada erinevate vastusevariantidega küsimusi:

• Lühivastus – mõnest sõnast koosnev vaba tekst
  • Lõik – mitmest lausest koosnev pikem tekst
  • Mitu valikut – vastaja peab valima vaid ühe vastusevariandi mitmest
  • Märkeruudud – vastaja saab märkida mitu vastusevarianti (või mitte ühtegi)
  • Rippmenüü – vastaja saab valida vaid ühe vastusevariandi rippmenüüst
  • Faili üleslaadimine – vastaja saab üles laadida nt. pildifaili või tekstidokumendi
  • Lineaarne skaala – näiteks: Kindlasti mitte / Pigem mitte / Nii ja naa / Pigem jah / Jah, kindlasti
  • Mitme valikuga ruudustik – mitu sama lineaarse skaalaga väidet/küsimust ühes tabelis
  • Märkeruudustik – sama kui eelmine, aga vastaja saab valida korraga mitu vastusevarianti (või mitte ühtegi)
  • Kuupäev
  • Kellaaeg

Vaata GAG’i haridustehnoloogi Ingrid Maadvere videot küsimustiku koostamise kohta Google Forms abil.

Proovi eelneva video põhjal koos klassikaaslasega paaristöös ise üks küsimustik koostada oma kooli aastaraamatu projekti jaoks. Hakatuseks võid kasutada selliseid küsimusi (vali ise sobiv vastuse formaat):

• Sinu nimi
  • Millises formaadis peaks meie kooli aastaraamatu avaldama? (variandid: veebipõhiselt, PDF failina, paberil, kõik kolm eelmist)
  • Mis võiks olla tänavuse aastaraamatu põhiteema või pealkiri?
  • Millistest osadest / peatükkidest peaks meie kooli aastaraamat koosnema?
  • Palun saada üks foto kooli aastaraamatus avaldamiseks
  • … (sõnastage ise veel 3 küsimust)

Kui oled küsimustiku valmis saanud, saada see klassikaaslastele vastamiseks ja vasta ka ise teiste küsimustikele.

Arutle koos klassikaaslastega, mille poolest erines sinu küsimustik teiste omadest – mis oli sul parem või kehvem kui teistel?

Kui küsitlus on lõppenud, siis saab küsitluse korraldaja kanda vastused üle Google Sheets tabelisse ja neid seal analüüsida. Allolevas videos selgitab Ingrid Maadvere, kuidas seda teha.

Analüüsi paaristöös koos klassikaaslasega oma küsitluse tulemusi Google Sheets tööriista abil, juhindudes eelnevast videost. Kuidas jagunesid vastanute eelistused aastaraamatu formaadi osas, mitu protsenti neist eelistas veebiversiooni? Proovi koostada sektordiagramm nende eelistuste jagunemise kohta.

Arutle koos teistega, miks ei sobi sektordiagramm teiste küsimuste vastuste jaotuse esitamiseks ja milline diagrammi liik selle asemel sobiks?