13 Suhtlus ja koostöö internetis: MS ökosüsteem

• mis on Microsoft´i ökosüsteem,
  • Microsoft´i veebitööriistadest.

Suur osa Eesti koolidest kasutab Google ´i pilveplatvormi, kuid peaaegu sama palju koole eelistab Microsoft 365 Education platvormi. Ilmselt oskad juba ise oletada, millistele Google´i teenustele vastavad Microsoft´i platvormil olevad tööriistad?

Microsoft 365 Education (lühemalt M365E) platvormi kasutamiseks peab kool hankima tasulised litsentsid, mistõttu sinu koolis ei pruugi õpilased saada seda kasutada. Aga kui sinu kool on need litsentsid hankinud, oled ilmselt juba saanud ka oma ametliku Microsoft´i kasutajakonto ja katsetanud Teams tööriista. Kuigi Teams sarnaneb Google’i teenustest kõige rohkem Meet videokonverentsivahendile, saab Teams’i abil ka faile jagada (nagu Google platvormil Drive veebikaustas).

Ülesanne (eeldab MS konto olemasolu)

Loo M365E tekstitööriista Word abil dokument, mille jagad oma klassikaaslasele. Pange koos sellesse dokumenti kirja, mis on peamised erinevused Wordi ja Google Docs tööriista vahel. Jagage see dokument teise paariga ja paluge neil lisada kommentaarid nende väidete kohta, mille osas nemad teistmoodi arvasid. Proovi vastata nendele kommentaaridele omapoolse kommentaariga ja lõpuks aktsepteerida või kustutada lahendatud kommentaarid.

Ülesanne – paaristöö (eeldab MS konto olemasolu)

Lisage oma kalendrisse sündmusena Teams-videokoosolek pealkirjaga “Aastaraamatu mõttetalgud” ning kutsuge selles osalema oma õpetaja ja paar klassikaaslast. Allpool olev video näitab, kuidas seda teha.

Microsoft pakub ka Google Forms’ile sarnanevat tasuta veebitööriista küsitluste ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks, selle nimi on MS Forms.

Ülesanne (eeldab MS konto olemasolu)

Koosta MS Forms abil sama küsimustik, mille tegid Google Forms abil. Vii see küsitlus oma klassikaaslaste seas läbi ja vaata andmeid tabeli kujul. Seejärel arutle koos klassikaaslasega, mille poolest need kaks Forms-nimelist tööriista teineteisest erinevad, mis on kummagi eelised ja puudused võrreldes teisega. Kummas on rohkem küsimuste tüüpe?