15 Personaalne õpikeskkond. Postituse loomine

Peatükk annab ülevaate

  • avatud personaalsest õpikeskkonnast,
  • ja selle loomisest WordPressis.

Avatud personaalne õpikeskkond

Definitsioon: avatud õpikeskkond

Avatud õpikeskkond on keskkond e-õppes, kus kasutatakse sotsiaalset tarkvara (blogid, vikid jne), mida saab teatud määral kohandada õppetööks.

Definitsioon: personaalne õpikeskkond

Personaalne õpikeskkond (ingl k. personal learning environment) on keskkond, mida saab kasutada oma õppimise juhtimiseks, milleks võib olla blogikeskkond, veebileht vms, kuhu on koondatud teemakohased õppematerjalid, tarkvara, sotsiaalmeedia ja erinevaid produktiivsuse vahendid jne.

Mõned personaalse õpikeskkonna loomise soovitused:

  1. Rõhk iseõppimisel. Personaalne õpikeskkond peaks toetama enesejuhitavat õppimist, mis tähendab, et õpilane ise vastutab oma õpieesmärkide seadmise, sobivate ressursside ja vahendite valimise ning oma edusammude hindamise eest. Oluline on mõelda, millist väärtust seda tüüpi õppimine annab ja roll, mida see isiklikus ja professionaalses arengus mängib.
  2. Mõtisklemine oma õppimisvajaduste ja -eesmärkide üle. Personaalses õpikeskkonnas peaks mõtlema oma õppimisvajadustele ja -eesmärkidele ning tuvastama vahendid ja ressursid, mis neid nende eesmärkide saavutamisel kõige paremini toetavad. See võib hõlmata veebikursuseid, õpikuid või muid õppematerjale, aga ka isiklikke tootlikkuse tööriistu, nagu märkmete tegemise rakendused või ülesannete haldamise tarkvara.
  3. Enda süsteemi väljatöötamine oma õpperessursside korraldamiseks ja integreerimiseks. Personaalsed õpikeskkonnad võivad olla erineva keerukusega ja on oluline välja töötada strateegiaid oma õpperessursside korraldamiseks ja integreerimiseks endale sobival viisil. See võib hõlmata enda süsteemi loomist, siltide kasutamist ressursside kategoriseerimiseks või märguannete seadistamist, et teemadega kursis püsida.
  4. Uute õppimisvõimaluste otsimine. Personaalne õpikeskkond on muutlik süsteem, mis võib aja jooksul areneda ja muutuda. Tuleks olla aktiivne uute õppimisvõimaluste ja ressursside otsimisel, mis aitavad eesmärke saavutada.
  5. Tõhususe hindamine. Regulaarselt peaks oma personaalse õpikeskkonna tõhususe üle järele mõtlema ja vajadusel muudatusi tegema. See võib hõlmata uute tööriistade või ressursside proovimist või õppematerjalide korraldamist ja kohandamist.

Erinevad avalikud personaalsed õpikeskkonnad

Avalikke personaalseid õpikeskkondi saab luua erinevates keskkondades. Siin mõned valikud:

Avaliku personaalse õpikeskkonna loomine WordPressis

Järgnevalt on video, kuidas luua avalikku blogistiilis õpikeskkonda WordPressis (https://www.youtube.com/watch?v=PD2qIhzivqs)

 

Esimese postituse loomine personaalsesse õpikeskkonda WordPressis (https://www.youtube.com/watch?v=4a5rUSnYQQg):

 

Ülesanne

  • Registreeri enda valitud keskkonnas endale avalik personaalne õpikeskkond ning
  • loo esimene õpikeskkonna postitus.

Anna materjalile tagasiside siin: Materjalile tagasiside andmine

Litsents

Infoühiskond Copyright © by Birgy Lorenz, Maia Lust, Reelika Väli, Riin Saadjärv, Tauno Palts, Maris Valdmets, ja Mart Laanpere. All Rights Reserved.

Jaga seda raamatut