24 CTF-keskkonna ülespanek

Peatükk annab ülevaate

  • kuidas panna üles CTF-keskkond või kasutada seda teenusena

Oleme Eestis õpetajate ja talentidega tuvastanud ära, et kõige lihtsam on a. kasutada tasulist või b. panna üles omale tasuta CTFd lahendus.

a. Kui räägime tasulise teenuse kasutamisest, siis selleks on internetis olemas teenus https://ctfd.io/ kus lehel saate registreerida endale konto, valida sobiliku paketi ning väikese raha eest hakata kohe looma ülesandeid ja viima läbi võistluseid. Katseta lahendust siin: https://demo.ctfd.io/.

NB! Kui planeerite paljude osalejatega võistlust, siis on oluline arvestada serveri võimsusega. Oma isiklik arvuti kipub ilmselt kiiresti kokku jooksma ja kooli server peab ka vastu võibolla ainult ühele klassile. Kui soovite viia võistlusi läbi tervele koolile, siis tuleks kasutada pigem tasulist teenust. Kui selgub, et baaspaketist jääb väheks, siis süsteem uuendab teid ise plus paketi peale, et võistlus ei jääks pidamata.

b. Kuna antud kursuse eesmärgiks on õppida ka ise midagi tehniliselt tegema (IT-administraatorina), siis on võimalik panna antud lahendus üles ka enda arvutisse või kooli serverisse, kui teil selleks luba antakse.

Variante on mitmeid, aga enamus algavad sellega, et tuleb minna GitHub lehele ja sealse õpetuse abil endale teenused installeerida (võite selles vajada veidike abi õpetajalt või targalt IT-d tundvalt täiskasvanult). Kõige lihtsam on kasutada Docker https://www.docker.com/ lahendust, sest seda saate kasutada juba oma olemasolevas arvutis, olenemata sellest, kas see on Linux või Windows.

Keskkonna ülespaneku ja kasutusvideote näited:

Litsents

Digiloovtöö Copyright © by Birgy Lorenz, Tauno Palts, Riin Saadjärv, Maris Valdmets, ja Maia Lust. All Rights Reserved.

Jaga seda raamatut