45 Projekti eesmärgid

Peatükk annab ülevaate

  • mida tähendab interaktiivne aastaraamat,
  • kirjeldab projekti “Kooli interaktiivne aastaraamat” eesmärke.

Sissejuhatus

Kooli interaktiivne aastaraamat ehk teise nimetusega almanahh on veebipõhine platvorm, mis pakub kasutajatele võimalust luua ja jagada meenutusi erinevatest õppeaastal toimunud sündmustest ja kogemustest ning annab ülevaate õpilaste loomingulistest töödest. Selle asemel, et koostada traditsiooniliselt trükitud aastaraamatut, võimaldab interaktiivne aastaraamat kasutajatel lisada mitmesuguseid multimeediaelemente, nagu fotod, videod, heliklipid ja tekstifailid.

Interaktiivse aastaraamatu loomisel saavad selle arendajad valida erinevate kujunduste, teemade ja paigutuste vahel, et luua isikupärane ja meeldejääv almanahh. Samuti võib selline aastaraamat sisaldada interaktiivseid funktsioone, nagu hüperlingid, animatsioonid ja videote esitamine, et pakkuda vaatajatele meeldejäävat lugemis- ja vaatamiselamust.

Almanahh on suurepärane viis mälestuste talletamiseks ja jagamiseks, olgu selleks siis kooli lõpetamine, pulmad, sünnipäev või mõni muu eriline sündmus. Interaktiivset aastaraamatut saab hõlpsasti jagada sõprade, pere ja kolleegidega veebilingi kaudu või ka printida, kui soovitakse säilitada füüsilist koopiat.

Interaktiivsete aastaraamatute loomiseks on saadaval mitmesuguseid veebipõhiseid platvorme ja tarkvara, mis pakuvad kasutajasõbralikke tööriistu ning võimaldavad loovalt ja paindlikult neid kujundada.

 

Definitsioon: Interaktiivne aastaraamat

Interaktiivne aastaraamat on veebipõhine formaat, mis pakub kasutajatele võimalust luua, jagada ja kogeda meeldejäävaid hetki, sündmusi ja mälestusi teatud ajaperioodi kohta. See erineb traditsioonilisest paberil aastaraamatust, kuna see võimaldab kasutajatel lisada mitmesuguseid meediume, nagu tekst, pildid, videod ja helifailid, ning interaktiivseid elemente.

Interaktiivne aastaraamat võib sisaldada mitmeid funktsioone ja võimalusi, mis muudavad selle kasutajate jaoks meeldivaks ja kaasahaaravaks, näiteks kohandatav kujundus, erinevad meediumid, interaktiivsed elemendid, jagamisvõimalus sotsiaalmeedias ning kollaboratiivne loomine (st seda, et mõned platvormid võimaldavad koostööd mitme eri kasutaja vahel, võimaldades inimestel ühiselt luua ja täiendada aastaraamatut olenevalt nende asukohast. See võib olla kasulik näiteks koolides, kus klassikaaslased saavad koos luua ühise aastaraamatu).

Projekti eesmärgid

Projektil “Kooli interaktiivne aastaraamat” on mitmeid erinevaid eesmärke:

  • Mälestuste säilitamine. Aastaraamat on võimalus, mis aitab säilitada mälestusi kooliaastast ning jäädvustada sellest olulisi hetki ja sündmusi. Interaktiivne aastaraamat võimaldab lisada mitmesuguseid meediume, nagu fotod, videod, helisalvestused ja tekstifailid, mis aitavad luua elavaid mälestusi.
  • Kogukonna ühendamine. Aastaraamat on suurepärane vahend kooli kogukonna liikmete ühendamiseks. See ühendab õpilased, õpetajad, vanemad ja teised kooliga seotud inimesed. Interaktiivne formaat võimaldab suuremat osalust ja jagamist, mis aitab luua tugevamat kogukonna tunnet.
  • Õpilaste saavutuste tunnustamine. Aastaraamat võimaldab tunnustada õpilaste saavutusi, olgu need siis akadeemilised, spordiga seotud, kunstilised või loovtööd. See on võimalus esile tõsta õpilaste edusamme ning näidata nende panust kooli ja kogukonna ellu.
  • Sidevahend kooli ja kogukonna vahel. Interaktiivne aastaraamat võib olla suurepärane vahend kooli ja kogukonna vahelise suhtluse edendamiseks. See võib sisaldada kooli uudiseid, olulisi kuupäevi, sündmusi ja muud teavet, mis hoiab kõiki huvitatud osapooli kursis kooli eluga.
  • Loovuse arendamine. Interaktiivse aastaraamatu loomine võib innustada õpilaste loovust ja digipädevuse arengut. Õpilased saavad osaleda aastaraamatu koostamise protsessis, luues ja kujundades lehekülgi, lisades multimeediaelemente ning jagades oma ideid ja mõtteid.

Kokkuvõttes võib öelda, et kooli interaktiivne aastaraamat täidab eesmärke, mis on seotud mälestuste säilitamise, kogukonna ühendamise, saavutuste tunnustamise, suhtluse edendamise ja õpilaste loovuse arendamisega edendades samal ajal õpilaste digipädevust.

 

Litsents

Digiloovtöö Copyright © by Birgy Lorenz, Tauno Palts, Riin Saadjärv, Maris Valdmets, ja Maia Lust. All Rights Reserved.

Jaga seda raamatut