41 Võimaluste analüüs

Peatükk annab ülevaate

  • sellest kuidas valida sobiv vahend oma projekti teostamiseks,
  • sellest kuidas teostada erinevate keskkondade võimaluste võrdlust.

Sellel etapil oleks vaja uurida, milliseid keskkondi on olemas, kus on võimalik VR-tuure monteerida. Tänapäeval on olemas palju rakendusi, mis võimaldavad VR-tuuri loomist. Meeskonna liikmetel tuleb esimese sammuna leida mõned võimalikud interaktiivse pildi loomise keskkonnad. Alguseks võib uurida neid:

Keskkonna nimetus Kirjeldus
Kuula VR Kuula VR on veebipõhine koht, kus saad luua 360-kraadiseid virtuaaltuure. Saad lisada hääli, videoid ja linke, et muuta oma tuur elavaks ja põnevaks. See on väga lihtne kasutada ning saad teha oma virtuaaltuuri just selliseks, nagu soovid.
Roundme Roundme on keskkond, kus saad luua 360-kraadiseid panoraamfotosid ja jagada neid teistega. Saad lisada linke, hääli ja videoid ning muuta oma tuuri kujundust ja stiili. Roundme võimaldab sul ka oma tuuri lisada veebisaitidele ja sotsiaalmeediale.
Lapentor.com Lapentor on suurepärane koht, kus saad luua erilisi virtuaaltuure. Saad lisada oma pilte või videoid ning panna neile juurde linke, hääli, videoid ja pilte. Lapentoril on ka palju turundusvahendeid ja tööriistu, et näha, kuidas sinu virtuaaltuur publikule meeldib.
SeekBeak SeekBeak on platvorm, kus saad luua oma 360-kraadiseid virtuaaltuure. Saad lisada tekste, pilte, helisid ja videoid, et muuta oma tuur huvitavaks ja kaasahaaravaks.
Visme Visme on mitmekülgne tööriist, kus saad luua virtuaaltuure ja teisi visuaalseid sisu nagu infograafikud ja esitlused. Saad lisada 360-kraadiseid fotosid ja interaktiivseid elemente, et luua ainulaadseid virtuaaltuure.
3DVista 3DVista on professionaalne keskkond, kus saad luua oma virtuaaltuure. Saad lisada erinevaid interaktiivseid elemente, näiteks kaarte, linke ja hüpikaknaid, et muuta tuur just selliseks, nagu soovid.
ThingLink ThingLink on koht, kus saad luua interaktiivseid 360-kraadiseid virtuaaltuure. Saad lisada tekste, helisid, videoid ja linke oma tuurile, et muuta see huvitavaks ja kaasahaaravaks.

Nende erinevate keskkondade abil saate valida endale sobiva virtuaaltuuri loomise platvormi ning luua unikaalseid ja põnevaid virtuaaltuure vastavalt oma eesmärkidele ja sihtgrupile. Kui olete leidnud mõned keskkonnad, siis võiks neid omavahel võrrelda, et teha teadlikum valik. Võrdlemiseks sõnastage kriteeriumid mida tähtsaks peate.

Siin on mõned keskkondade võrdluse näidis kriteeriumid:

  1. Lihtsus ja kasutusmugavus: Kui lihtne on rakendust kasutada ja kas sellel on kasutajasõbralik liides? Kas saad lihtsalt lisada ja muuta sisu ning kohandada oma virtuaaltuuri?
  2. Interaktiivsuse võimalused: Milliseid interaktiivseid elemente saad rakendusse lisada? Kas saad lisada tekste, pilte, videoid, helisid ja linke? Kas saad luua interaktiivseid punkte ja liikuvaid elemente?
  3. Kohandamisvõimalused: Kui palju saad kohandada oma virtuaaltuuri välimust ja stiili? Kas saad muuta tausta, värve, fonte ja üldist kujundust? Kas saad luua oma brändi jaoks kohandatud virtuaaltuuri?
  4. Jagamisvõimalused: Kui lihtne on jagada oma virtuaaltuuri teistega? Kas saad seda jagada sotsiaalmeedia kaudu, veebisaitidele või e-posti teel? Kas saad luua lingi, et teised saaksid sinu virtuaaltuuri hõlpsalt avada?
  5. Tugi erinevatele seadmetele: Kas rakendus toetab erinevaid seadmeid, nagu arvutid, nutitelefonid ja virtuaalreaalsuse peakomplektid? Kas saad oma virtuaaltuuri vaadata erinevates brauserites või rakendustes?
  6. Turundusvõimalused: Kas rakendusel on täiendavad turundusvõimalused või analüüsivahendid, et jälgida oma virtuaaltuuri külastatavust ja kasutajate käitumist?
  7. Maksumus: Kas rakendus on tasuta või tasuline? Kui tasuline, siis millised on selle hindamis- ja tellimisvõimalused? Kas tasuline versioon pakub täiendavaid funktsioone või piiranguid?

Need on mõned peamised kriteeriumid, mida saad virtuaaltuuride rakendusi võrrelda. Oluline on leida rakendus, mis vastab kõige paremini sinu vajadustele ja eesmärkidele virtuaaltuuri loomisel. Kui keskkondade võrdlus ja lõplik valik on tehtud võite alustada prototüüpimist, millest saab lugeda järgmises peatükis.

Litsents

Digiloovtöö Copyright © by Birgy Lorenz, Tauno Palts, Riin Saadjärv, Maris Valdmets, ja Maia Lust. All Rights Reserved.

Jaga seda raamatut