33 Võimaluste analüüs

Peatükk annab ülevaate

  • kuidas valida sobiv vahend oma projekti teostamiseks,
  • kuidas teostada erinevate keskkondade võimaluste analüüsi.

Selles etapis on vaja uurida, millistes keskkondades saab kujundada interaktiivseid pilte. Tänapäeval on olemas palju rakendusi, mis võimaldavad interaktiivse pildi loomist. Meeskonnaliikmetel tuleb esimese sammuna leida mõned võimalikud interaktiivse pildi loomise keskkonnad. Alustuseks võib uurida neid:

Keskkonna nimetus Kirjeldus
Canva Populaarne ja lihtsasti kasutatav veebipõhine graafiline kujundustööriist, mis pakub laia valikut kujunduselemente ja šabloone. Saad luua interaktiivseid pilte, lisades nuppe, linke ja animatsioone.
Adobe Spark Mitmekülgne tööriist, mis võimaldab sul luua interaktiivseid pilte, videoid ja veebilehti. Sellel on kasutajasõbralik liides ja palju erinevaid kohandamisvõimalusi.
Piktochart Spetsialiseerunud infograafikute loomisele, kuid pakub ka võimalust luua interaktiivseid pilte. Saad lisada hüperlinke, liikuvaid elemente ja animatsioone.
Genial.ly Platvorm, mis võimaldab luua interaktiivseid sisu, sealhulgas pilte, esitlusi ja interaktiivseid õppematerjale. Saad lisada animatsioone, heli, videoid ja muid interaktiivseid elemente.
ThingLink Spetsialiseerunud interaktiivsete piltide loomisele. Saad lisada pilte, helisid, videoid ja linke ning teha neid klikitavaks, et kasutajad saaksid avada täiendavat sisu või teavet.
Microsoft PowerPoint Tuntud esitluste loomise tööriist, kuid sellega saab luua ka interaktiivseid pilte. Saad lisada hyperlinke, animatsioone ja interaktiivseid elemente, ning eksportida need erinevatesse vormingutesse.

Kui olete leidnud mõned endale sobivad keskkonnad, siis võiks neid omavahel võrrelda, et teha teadlikum valik. Võrdlemiseks sõnastage kriteeriumid, mida peate oluliseks.

Siin on mõned keskkondade võrdluse näidis kriteeriumid:

  1. Kasutajaliides: Vaata, kas pildikeskkond on lihtne ja mugav kasutada. Kas saad sellel hõlpsasti liikuda ja aru saada, kuidas kõiki tööriistu kasutada? Kas nupud ja ikoonid on selged ja lihtsalt mõistetavad?

  2. Mida saab teha: Vaata, milliseid asju saab pildikeskkonnas teha. Kas saad pilte muuta, korrastada või jagada? Kas seal on erinevaid tööriistu, mida saad kasutada, näiteks sildistamine, filtrid või efektid?
  3. Koostöö: Kui soovid koos teistega piltide kallal töötada, vaata, kas pildikeskkond võimaldab seda. Kas saate koos sama pilti muuta või projektiga töötada? Kas saate teha kommentaare ja anda tagasisidet?
  4. Salvestamine ja ligipääs: Vaata, kas pildikeskkond võimaldab sul pilte pilve salvestada, et neile ligi pääseda igal ajal ja igast seadmest. Kas saad lisada erinevaid pildiformaate ja importida ning eksportida pilte?
  5. Kiirus: Oluline on ka pildikeskkonna kiirus. Kas pilditöötlus toimub kiiresti ja sujuvalt? Kas pildikeskkond suudab töödelda palju pilte ilma aeglustumiseta?
  6. Abi ja tugi: Vaata, kas pildikeskkonnal on hea abi ja tugi. Kas on olemas juhendid või abimaterjalid? Kas saad abi küsida, kui sul tekib küsimusi või probleeme?
  7. Litsentsi hind: See on üks tähtis asi. Oleks hea kui keskkond oleks, kas tasuta (ingl. k open source, free) või tasuta versioon oleks piisavalt heade võimalustega. TÄHELEPANU! Mõnede keskkondade tasuta versioonid on väga piiratud võimalustega või siis antakse prooviversioon ainult lühikeseks ajaks, reeglina 7 või 14 päeva.

Kui keskkondade võrdlus ja lõplik valik on tehtud, võite alustada prototüüpimist, millest saab lugeda järgmises peatükis.

Litsents

Digiloovtöö Copyright © by Birgy Lorenz, Tauno Palts, Riin Saadjärv, Maris Valdmets, ja Maia Lust. All Rights Reserved.

Jaga seda raamatut