1 Digiloovtöö kontseptsioon
Digiloovtöö on uudne võimalus põhikooli III astme informaatika ainekavas, mis pakub alternatiivi traditsioonilisele loovtöö vormile, mida paljud koolid nõuavad individuaalse kirjaliku tööna. Digiloovtöö viiakse läbi rühmatöö projektina, kasutades selleks soovitatud arendusplatvormi (Taiga) ja HARNO Tehnoloogiakompassi poolt soovitatud uudseid tehnoloogiaid (asjade internet, virtuaal/liitreaalsus, robootika, tehisintellekt, andmeanalüütika, veebiprogrammeerimine jne).
Digiloovtöö eesmärk on õpetada õpilastele praktilise tegevuse kaudu tänapäevase arendustegevuse tööviisi, mis on muutunud igapäevaseks paljudes Eesti tarkvarafirmades. See tööviis kombineerib disain- ja raalmõtlemist, lähtub arendatava teenuse/rakenduse sihtrühma vajaduste analüüsist, projektõppe metoodikast ja tsüklilisest prototüüpimisest.
Õpilased valivad enda projekti teema ja tehnoloogia (võib kasutada näidismalle), analüüsivad loodava digilahenduse sihtrühma ja selle vajadusi, koostades persoonad (tüüpilist kasutajat iseloomustavad tegelaskujud) ja kasutusstsenaariumid. Seejärel toimub ideede genereerimise ja sarnaste lahenduste analüüsi faas, misjärel koostatakse lahenduse esialgne paberprototüüp. Paberprototüüpi ja kasutusstsenaariumeid katsetatakse sihtrühma esindajatega, neilt saadud tagasiside põhjal koostatakse interaktiivne prototüüp (nt Figma, MarvelApp, AppInventor või Uizard abil), mille esitlus ja kaitsmine toimub piloteerimise lõpufaasis liftikõne vormis.
Digiloovtöö meelespea
Pea meeles, et
- digiloovtöö sooritatakse rühmatööna;
- digiloovtöö on võimalus õpilasel tutvuda tarkvaraarenduse meeskondade tööprotsessiga;
- digiloovtöö on alternatiiviks tavalisele loovtööle ja ei ole kohustuslik;
- digiloovtöö põhineb rühmatööl, projektõppel ja tsüklilisel prototüüpimisel.