91 Sissejuhatus ja eesmärk

Miniarvuti Raspberry Pi lisamoodul Pythonis kasutamiseks veebikeskkonnas temperatuuri ja niiskuse andmete lugemiseks (10 tundi) sisaldab järgmisi teemasid:

1. Sissejuhatus
2. Töö alustamine
3. Pythoni veebirakendus
4. Õhuniiskuse ja temperatuuri jälgimine Pytoni abil
5. Veebirakendus õhuniiskuse ja temperatuuri jälgimiseks
6. Graafilised näidikud.

Teie ülesandeks on läbida kursuse moodul iseseisvalt või õpetaja abiga kasutades näiteid ja viiteid.

Iga mooduli lõpus on väike mõtteülesanne, mida palume sul ära lahendada.

Kui viga näed laita, siis tule ja aita! Anna meile antud mooduli kohta tagasiside.

Soovime teile huvitavat ja edukat õppimist!

Sissejuhatus

  1. Algse idee kohaselt, mis tuli aastal 2006, kasutati Raspberry PI’s Atmeli ATmega644 mikrokontrollerit. Raspberry PI Foundationi eestkostja Eben Upton pani kokku grupi õpetajaid, akadeemikuid ja arvutientusiaste, et välja mõelda arvuti, mida ka lapsed kasutada saaksid. Praegu on saada erineva välimuse ning suurusega „vaarikaid“ erinevas tark- ja riistvara versioonis. Loe siit edasi Riistvara kohta.

Energiasäästlik Raspberry PI töötab vaikselt ja kasutab palju vähem energiat kui teised arvutid.

Tänaseks on sellest õpilastele mõeldud ideest kasvanud võimas ja säästlik väikearvuti, millega saab väga huvitavaid projekte teha.

Uue Raspberry PI 4 kiirus ja jõudlus on varasemate mudelitega võrreldes märksa suurem. Sellega saab redigeerida dokumente, sirvida veebi samal ajal kasutada arvutustabeleid või koostada esitlusi.

Mida on vaja, et alustada?

Selle mooduli materjali põhjal saab teha väikese veebilehe, millelt näeme toas olevat temperatuuri ja niiskustaset.

Kõigepealt peame poes käima ja endale muretsema  Raspberry PI, toiteploki, 8GB Micro SD kaardi (võib ka suurem olla) ja anduri DHT11 ja mõned juhtmed. Allpool on toodud juhendi koostamise ajal toimivad viited.

  • See andur (Temperatuuri ja niiskuse DHT11 moodul Arduino) on mõeldud niiskustaseme ja temperatuuri mõõtmiseks.
  • See Starter Kit ehk alustajakomplekt (Raspberry Pi 4 starter kit 1.5GHz 8GB) sisaldab kõiki alustuseks vajalikke vidinad.

Juhtmed on vajalikud anduri ja Rasperry Pi omavaheliseks ühendamiseks. Lisaks on vaja veel USB klaviatuuri, USB hiirt ning monitori.

Abimaterjal

Kui sulle meeldib omandada materjali paberilt või soovid kogu siin tutvustatava õpetuse alla laadida, siis selleks on sulle siin üks alla laetav fail. Pythoni_veebileht_DHT 

Litsents

Icon for the Creative Commons Attribution 4.0 International License

Tarkvaraarendus. 2. trükk on loodud Eno Tõnisson, Tauno Palts, Kaarel Tõnisson, Heidi Meier, Merilin Säde, Ago Luberg, Birgy Lorenz, Einar Kivisalu, Meelis Antoi, ja Säde Mai Krusberg poolt Creative Commons Attribution 4.0 International License litsentsi alusel, kui pole teisiti märgitud.

Jaga seda raamatut