Autorid

Tarkvaraarenduse õpiku struktuuri töötasid välja Eno Tõnisson, Tauno Palts, Merilin Säde ja Kaarel Tõnisson.

Õpiku kuus esimest (n-ö programmeerimise) peatükki põhinevad Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi MOOCi “Programmeerimise alused II” materjalidel (autorid Kaspar Papli, Marina Lepp, Merilin Säde, Tauno Palts, Eno Tõnisson jt). Õpiku jaoks kirjutas materjalid ümber Kaarel Tõnisson.

Kontrolltöö näidisülesanded on pärit Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kursuselt “Programmeerimine”. Tarkvaraprototüübi näiteprogrammide ideed on Tauno Paltsilt, Eno Tõnissonilt ja Kaarel Tõnissonilt, teostus on Kaarel Tõnissonilt. Tarkvaraarenduse etappide materjalid töötasid välja Jelizaveta Reitsakas, Dmitri Lepp ja Kerstin Kippar. Mooduli NumPy materjalid koostas Doris Park.

Kogu teksti korrigeeris Heidi Meier.

Õpetajamaterjalide põhikoostaja on Tauno Palts, kes ise õpikut oma õpilastega katsetas. Ülesandeid koostas Sandra Puusepp. Lahenduste automaatkontrollimise süsteem lahendus.ut.ee põhineb vaba lähtekoodiga tarkvaral, mille põhiarendaja on Kaspar Papli ja kujundaja Merilin Säde.

Töörühma juht on Eno Tõnisson (eno.tonisson@ut.ee), kelle poole palume ka probleemide korral pöörduda.

Materjali kohta tegid parandusettepanekuid eksperdid:

  • Marika Anissimov, Viljandi Gümnaasiumi haridustehnoloog ja informaatikaõpetaja
  • Jaagup Kippar, TLÜ tarkvaratehnika lektor

Materjali on katsetatud:

  • Pärnu Koidula Gümnaasiumis
  • Rocca al Mare Koolis
  • Saaremaa Ühisgümnaasiumis
  • Tartu Tamme Gümnaasiumis

Materjali hostimist toetavad:

  • Tallinna Ülikooli Haridustehnoloogia keskus
  • Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus

 

 

 

Litsents

Icon for the Creative Commons Attribution 4.0 International License

Tarkvaraarendus. 2. trükk on loodud Eno Tõnisson, Tauno Palts, Kaarel Tõnisson, Heidi Meier, Merilin Säde, Ago Luberg, Birgy Lorenz, Einar Kivisalu, Meelis Antoi, ja Säde Mai Krusberg poolt Creative Commons Attribution 4.0 International License litsentsi alusel, kui pole teisiti märgitud.

Jaga seda raamatut